Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [52]
Пошук
Друзі сайтуПерсональний сайт Полажинець Юрія
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 29.03.2024, 11:27ГоловнаРеєстраціяВхід
ЗА РОКОСОВО
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Після підпалу італійські інвестори не залишать Закарпаття

Після скандалу в Рокосові італійські інвестори не збираються покидати Закарпаття

Після скандалу в с.Рокосово італійські інвестори не збираються покидати ЗакарпаттяОднак прагнуть, щоб влада і правоохоронні органи вжили заходів.

 

Як повідомляло «ВЗП» в публікації за 3 вересня, у ніч на друге вересня горів цех українсько-румунського підприємства ТзОВ «Кромо Піелмо Україна» у селі Рокосово. Підприємство з півмільйонними інвестиціями зазнало збитків на 200 тисяч євро – згоріло обладнання і сировина.

Наразі італійські інвестори не збираються покидати Закарпаття, але якщо влада і правоохоронні органи не вжиють заходів щодо даного випадку, вони мають намір повідомляти всіх європейців, котрі збираються інвестувати в Україну про небезпечність ведення бізнесу на Закарпатті.
Фірма орендує для виробництва приміщення колишніх колгоспних корівників і є, за словами  Генерального директора Семензато Реніо, законослухняним платником податків. Вся документація на підприємство - законна, проблем із виплатами зарплати, орендодавцями і конкурентами, - стверджують власники, - немає, тому вони не розуміють, хто міг так нашкодити їхньому бізнесу.
Підприємство діятиме  у новому цеху, що повинен був розширити виробничі потужності. Відновити виробництво можливо за 2-3 місяці.
Правоохоронні органи шукатимуть винуватців пожежі, але, можливо, власники підприємства щось-таки знають, але не договорюють?
У 2007 році, відкриваючи підприємство, іноземні інвестори обіцяли за півтора роки наростити виробництво із  175 до 700 робочих місць. Зараз на фірмі 134 працівники, тобто заплановані інвестиції пішли, скоріш за все, в Румунію чи Угорщину, де також діють подібні цехи. За словами Семензато Реніо, вигода від інвестування в Україні порівняно з європейськими країнами становить не більше 5%, але через бюрократизованість та недосконалість законодавства різниці практично немає. Не дивлячись на це, фактор дешевої робочої сили все-таки робить бізнес в Україні привабливим. Варто зазначити, що рокосівський цех виготовляє напівфабрикати взуття, а не готову продукцію. Це значно збільшує економічну вигоду, адже напівфабрикат і готовий товар розмитнюються за зовсім  різними тарифами.

Після скандалу в с.Рокосово італійські інвестори не збираються покидати Закарпаття
Семензато Реніо зазначив, що сировина і обладнання підприємства застраховані, але очікувану суму страхової виплати він не уточнив.
Дивує наївність італійських господарів, котрі найняли охороняти виробництво, в яке інвестовано пів мільйона євро, подружжя похилого віку. За три роки ведення бізнесу в Україні  вони мали змогу оцінити тутешній рівень безпеки і особливості національного менталітету.
На думку сільського голови Рокосова Івана Чоповді, в такий спосіб (підпал) недоброзичливці чи конкуренти могли залякати італійських підприємців, але за словами останніх, ворогів у них не має. Сільський голова також розповів, що підприємство поповнює сільський бюджет на 38тисяч гривень щомісяця, але деякі працівники скаржаться йому на низький рівень заробітної плати, тому голова не виключає, що підпал міг влаштувати хтось із мешканців села.
Що стосується конкурентів, продукцію такого профілю більше ніде  на Закарпатті не виготовляють. Та й серйозні наміри конкурентів завдали б підприємству більших збитків.
Винуватці підпалу рано чи пізно знайдуться. Тим не менше, подібні випадки досить шкодять інвестиційній привабливості Закарпаття. В регіоні на сьогоднішній день працює 797 підприємств з іноземними інвестиціями. Іноземців приваблює дешева робоча сила та зручне положення на перетині транспортних шляхів. В той же час, відміна пільг для ВЕЗ і  нестабільність економічної ситуації значно знижує інвестиційну активність. Звісно, хороший господар повинен дбати про своє господарство. Але, можливо, варто подбати про безпеку іноземних інвесторів на законодавчому рівні? Інакше доведеться видавати посібники «Як вижити іноземному бізнесмену в Україні».

Після скандалу в с.Рокосово італійські інвестори не збираються покидати Закарпаття

Крістіна Шершун

http://www.vsapravda.info
Категорія: Мої статті | Додав: darina (08.09.2010)
Переглядів: 561 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024